نوآوری سازمانی

مشاوره به سازمان ها

در دهه‌های اخیر با ورود تکنولوژی همه جنبه‌های زندگی و روابط کاری تغییر کرده است. سبک زندگی و نحوه کار کردن افراد از طریق فناوری‌های دیجیتال کاملا تغییر کرده ، سازمان‌ها به سمت کارآیی بیشتر و مشتریان تصمیمات اثربخش‌تری می‌گیرند و صاحبین صنایع با روشن‌تر شدن ابعاد کارکرد فناوری‌های دیجیتال در حال متحول شدن هستند. از حوزه بهداشت و درمان گرفته تا حمل‌ونقل و فراتر از آن دیجیتال شدن کارها باعث شده است فرآیندها کانالیزه شوند و یکپارچگی در زنجیره ارزش بوجود آید .ما در اینجا بعنوان ایجادکننده شبکه‌ای از افراد خلاق و متحصصین حوزه کسب و کار، با رسالت توسعه نوآوری جهت مشاوره در این زمینه به صنایع سنتی وارد شده ایم تا بتوانیم طعم دلنشین استفاده از ابزارها و ارتباطات روز دنیا را به ساختارهای سازمان یافته سنتی نشان دهیم.
در واقع در دنیایی که مشخصه اصلی آن نرخ بالای تغییرات است، به نوآوری در کل فرایندهای سازمان ، شامل فرایند‌های پشتیبانی‌، عملیاتی و به‌خصوص فرایند مدیریتی نیاز است، رقابتهای سازمانی بسیار شدید است و از سوی دیگر شرکت‌های چالشگر با محصولات و خدمات نو از راه می‌رسند. در چنین فضایی نوآوری سازمانی یک پیشنهاد خوب سازمانی نیست بلکه لازمه بقای سازمان است. نوآوری می‌تواند یک محصول یا خدمات کاملاً جدید باشد یا صرفاً تغییراتی در روش‌های تولید محصول یا ارائه خدمات به مشتری و استفاده از کانالهای جدیدی برقراری ارتباط با مشتری .
نوآوری در سازمانها انواع مختلفی دارد و در بخش های مختلفی ورود پیدا می‌کند، برای شفاف شدن موضوع در ادامه به تعریف مفهومی برخی از انواع نوآوری در سازمانها می‎‌پردازیم:

نوآوری فناوری

ارتباطات بین اجزا، روش‌ها، فرآیند‌ها و تکنیک‌هایی است که در محصول یا خدمت استفاده می‌شوند و ممکن است به نوآوری سازمانی نیاز داشته باشد و یا نداشته باشد و معمولا خواسته یا ناخواسته از طریق کانالهای کارشناسی و تخصصی مجموعه‌ها وارد چرخه تولید محصول می‌شود.

نوآوری در بازار

شامل دانش جدید در کانال‌های توزیع، محصول و کاربردها برای تعریف و برآورده کردن انتظارات، ارزش‌ها ، نیازها و خواسته‌های مشتریان است و هدف اصلی آن بهبود آمیخته بازاریابی (محصول، قیمت، توزیع و ترفیع) می‌باشد. این دانش در روش های نوین بازاریابی علی‌الخصوص در فضای مجازی و کمپین های مربوط به دیجیتال مارکتینگ که در چند سال اخیر نقش پر رنگی در ارتباط با مشتری و فروش بازی کرده است، دیده ‌می‌شود.

نوآوری تدریجی

عبارت است از اضافه کردن تغییراتی بر روی مدل کسب و کار، تکنولوژی‌های موجود و بهبود آنها، برای بکارگیری این نوآوری رهبری سازمان شما نیاز به انعطاف پذیری بالا دارد و مرور مداوم طرح کسب و کار در آن سازمان الزامی است.

نوآوری نفوذی

گویای تغییر اساسی در مدل کسب و کار یا تکنولوژی می‌باشد و شامل بازنگری و بهبود مدل‌های کسب‌وکار در شناسایی نارسایی‌های کسب‌وکار، فرصت‌ها و ابزارهای تحولِ کسب‌وکار و تدوین برنامه و استراتژی‌های تحول کسب‌وکار می‌شود.

نوآوری رادیکال

این نوآوری حاصل مدیریت موفق شرکت در مواردی است که به صورت همزمان مدل کسب و کار و تکنولوژی تغییر می‌کند

Radical innovation naavak consultant

لذا برای دستیابی به خلاقیت و نوآوری لازم است تا بعنوان یک سازمان جایگاه خود را در هر یک از موارد گفته شده ارزیابی کرده و به‌این فکر کنید که ورود کدامیک از نوآوریهای در سازمان شما الویت دارد. کار ساده‌ای نیست؛ اما ارزش تلاش کردن را دارد. تیم ناوک با شما در این مسیر هم قدم است .

درخواست مشاوره سازمانی

باعث خرسندی ماست تا از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و بتوانیم مسیر روشن‌تری در جهت توسعه و ترویج نوآوری در سازمان شما ایجاد کنیم